Sanayi Odası Sistemi - Koz-by
logo

Elektronik ve Bilişim Teknolojileri

Sanayi Sistemi

Sanayi odaları, ticaret odaları ve borsalarının temel ihtiyaçlarını güncel bir web sitesi altında toplayan web tabanlı yazılımdır.

Sanayi Sisteminin Amacı

Bu kurumların kendilerine bağlı firmalarla olan iletişimini kolaylaştırmak, bu firmalara katkı sağlamak ve kurum içi temel yazılım gereksinimini sağlamaktır. Ayrıca güncel bir web arayüzü üzerinde çalışacağından web sitesi ihtiyacını da karşılamaktadır.

Temel Özellikleri

 1. İnternet sitesi
 2. Firma Rehberi
 3. İnsan Kaynakları Bölümü
 4. Kurum İçi Sistem
  • Belge Yönetimi
  • İleti Yönetimi
  • Mesaj Yönetimi

Detaylı Özellikler

 1. İnternet Sitesi

Güncel standartlar dahilinde tamamen yönetilebilir olan planlanmaktadır. Kuruma özgü bir tasarım ile istenilen web sitesi özellikleri dahil edilecektir.

 1. Firma Rehberi

Kuruma bağlı firmaların tanıtıldığı bölümdür. Her firmanın kendine ait bir sayfasının olduğu bu bölümde firmaya ait temel bilgiler ve firmanın ürünleri/hizmetleri listelenecektir.

Her firma kendisine ait kullanıcı adı ve şifresi ile kendi sayfasındaki güncellemeleri yapabilecektir.

 1. İnsan Kaynakları Bölümü

Temel düzeyde bir kariyer sitesi olarak çalışmaktadır, firmaların personel arayışlarına göre ilan açtıkları ve iş arayanların gerek aktif ilanlara başvuru yapabildikleri gerekse de özgeçmişlerini daha sonra açılacak ilanlar için oluşturabildikleri sistemdir. İşkur özel istihdam bürolarına yönelik uyumluluğa sahiptir.

 1. Kurum İçi Sistem

Bu sistem içerisinde yer alıp ziyaretçilere açık olmayan alandır. Kurumun kendi içinde ve firmalarla olan iletişimde kullanılmaktadır.

4.1.    Belge Yönetimi

Kurumun gerek kendi belgelerini gerekse de firmalara ait belgeleri yönetmesini ve arşivlemesini sağlamaktadır. Akıllı arama yapısı ile aranılan belgeye ulaşmak kolayca sağlanmaktadır.

4.2.     Mesaj Yönetimi
Kurumun hem kendi içindeki birimler arası yazışmalarını
yapmasını hem de firmalarla olan yazışmaları yapmasını sağlamaktadır. Yazışmaları arşivlemesi ve içinde arama yapılabilmesi ile istenilen yazışmaya istenilen zaman ulaşılabilmektedir.

4.3.     İleti Yönetimi
Kurumun ister kendi personeline ister firmalarına tek tek veya toplu olarak e-posta göndermesine imkan sağlamakta, gönderilen e-postaları arşivleyerek istenildiği zaman ulaşılmasına imkan tanımaktadır.